Wrocławskie spotkanie z designem w galerii Domar
Kopiuj tekst

Patronat Homebook.pl

Wrocławskie spotkanie z designem w galerii Domar

Pod koniec czerwca zespół Homebook.pl odwiedził 10. edycję Nocy z Designem.  Organizatorzy wydarzenia wraz z dyrektorką artystyczną – Dorotą Koziarą – przygotowali ponad 30 wystaw, warsztaty, pokazy oraz przestrzenie specjalne z ikonami polskiego wzornictwa.

Na terenie galerii handlowej można było zobaczyć m.in. projekty Tomasza Augustyniaka, Szymona Hanczara, Agnieszki Bar, Jadwigi Husarskiej, Oskara Zięty czy Bartka Mejora. Pojawiły się również ponadczasowe prace dawnych mistrzów – Romana Modzelewskiego i Rajmunda Hałasa. Ważnym elementem ekspozycji była wystawa 10 TOP by Koziara, będąca przeglądem najciekawszych -  według Doroty Koziary - przykładów polskiego wzornictwa.

- Wybrałam wszystkie produkty na wystawę w czerni, prowokując tym samym dyskusję na temat ważności koloru czy w ogóle estetyki w projektowaniu i tym samym w najbliższym otoczeniu człowieka. Inną stroną wyboru czerni była chęć pokazania produktów w sposób ascetyczny  – taki, który podkreśli ich elegancką formę. Dzięki temu wystawa 10 TOP jest pejzażem polskiego designu stworzonym przez różnorodne linie monochromatycznych przedmiotów – mówi Dorota Koziara.

Materiały prasowe organizatora

Materiały prasowe organizatora

Swoimi osiągnięciami pochwaliły się także polskie uczelnie artystyczne. Wśród nich znalazły się: Wrocławska Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Materiały prasowe organizatora

Materiały prasowe organizatora

W ramach Nocy z Designem zostały zorganizowane liczne wydarzenia towarzyszące. Największą atrakcją był nagrany wywiad Doroty Koziary z Alessandro Mendinim. Niestety mistrz ze względu na przyczyny osobiste nie dotarł do Wrocławia. Na nagraniu Mendini opowiadał o swojej pracy, dziełach oraz inspiracjach. Goście Nocy z Designem uczestniczyli w licznych warsztatach, między innymi z fotografii, metaloplastyki i florystyki i wielu innych.

- Po raz kolejny pokazaliśmy, że impreza, którą początkowo przygotowywaliśmy z myślą o ekspertach, porywa serca nie tylko artystów i wykładowców uczelni artystycznych, ale wszystkich wrocławian zainteresowanych pięknym wzornictwem. Każdy mógł na żywo zetknąć z się z projektantami, artystami i pasjonatami sztuki wzornictwa. Jesteśmy dumni z tego, że Noc z Designem na stałe wpisała się w kalendarz kulturalnych wydarzeń Wrocławia – mówi Jakub Wallner – Dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

Platforma Homebook.pl patronowała 10. Nocy z Designem w galerii DOMAR i już teraz rekomendujemy kolejną edycję wydarzenia.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.