Dzień Projektantów. Profesjonaliści na Forum Łazienka.PRO - Homebook partnerem
Kopiuj tekst

Dzień Projektantów. Profesjonaliści na Forum Łazienka.PRO - Homebook partnerem

Łazienka staje się miejscem, w którym chcemy spędzać coraz więcej czasu. Dlatego każdy element ma w niej znaczenie. Jak projektować tę przestrzeń zgodne z duchem czasu i jak pracować z producentami? Dzień Projektantów podczas Forum ŁAZIENKA.PRO był okazja do profesjonalnych rozmów i spotkań z ekspertami w tym temacie.

3.jpg
Biznes, dostawcy, obserwatorzy trendów i projektanci w jednym miejscu? Tak, to możliwe. 24 kwietnia oni wszyscy byli obecni podczas Forum Łazienka.PRO na Targach Instalacje w Poznaniu. Dzięki temu profesjonalnie i dogłębnie mogliśmy się przyjrzeć, jak ewoluuje i zmienia się biznes oraz przestrzeń do łazienek. To jedyne tak sprofilowane spotkanie w Polsce, gdzie obecni są najważniejsi profesjonaliści od branży łazienek. O czym rozmawialiśmy w tym roku?
1.jpg

Koniec minimalizmu

Czyżby nadchodził zmierzch minimalizmu we wnętrzach łazienkowych? Takie wrażenie mamy po tegorocznych wydarzeniach targowych za granicą. Faktury, nowe kolory i kształty, bogactwo i skomplikowania form – te elementy będą coraz bardziej widoczne. Szczegółowo opowiadała o tym Anna Raducha-Romanowicz, redaktor naczelna magazynu „Design/Biznes”.Sebastian Diener z firmy Villeroy&Boch Fliesen opowiadał o rozwoju płytek wielkoformatowych oraz możliwościach, jakie dają projektantom. Rosnąca popularność tego typu produktów oraz niezwykłe kolekcje wprowadzane przez płytkowe marki, sprawiają, że przed architektami otwierają się nowe możliwości aranżacyjne. Wnętrza mogą być bardziej monolityczne, a nawet monumentalne. Sebastian Diener pokazał to na przykładzie rozwiązań niemieckiej marki, przy okazji uwypuklając różnice między rozwiązaniami poszczególnych producentów.
8.jpg

Profesjonaliści na scenie

Podczas drugiej części spotkania scenę oddaliśmy we władanie projektantom, designerom i specjalistom od wdrażania produktów. Dzień Projektantów to bowiem też okazja, by poznać jak pracują inni profesjonaliści. Mikołaj Wierszyłłowski z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci pokazał, w jaki sposób ewoluuje przestrzeń współczesnej łazienki. Szerokie spojrzenie na architekturę i idee zaproponował Marcin Kościuch z pracowni Ultra-Architects. Kontrastowa do tego była prezentacja Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego, skupiona na detalach opowieść o pracy nad meblami, ceramiką (zarówno tę stołową jak i łazienkową), wystawami i ekspozycjami dla konkretnych marek. Na zakończenie Michał Drożdż z Ceramiki Paradyż (ekspert z wieloletnim doświadczeniem w pracy na styku biznesu i designu) opowiadał o rozwoju produktu i roli designu w tym procesie.
7.jpg

Rozwój zawodowy

Wszystkie wykłady i prezentacje przygotowano z myślą o dostarczeniu projektantom i architektom narzędzi do rozwoju ich warsztatu i kariery. Forum ŁAZIENKA.PRO było okazją do spotkań, rozmów i zawierania nowych kontaktów przydatnych w dalszej pracy. Pomocne w tym będą też upominki i nagrody ufundowane przez Partnerów wydarzenia – w tym nasz portal. W trakcie spotkania poprosiliśmy projektantów o podzielenie się z nami swoimi refleksjami na temat kierunków rozwoju przestrzeni łazienkowych. Autorów najciekawszych prognoz nagrodziliśmy albumami Homebook Design. A autorka najciekawszego komentarza - Ewa Szymczak – otrzymała voucher o wartości 15 tys. zł na promocję na portalu Homebook.pl.
Gratulujemy!
I już dziś zapraszamy na kolejną edycję Forum ŁAZIENKA.PRO.
2.jpg

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w urządzeniu wymarzonego domu lub ogrodu. Na stronie Homebook.pl można znaleźć setki tysięcy produktów, prawie milion inspiracyjnych zdjęć, porady, trendy i bazę specjalistów  z branży. Wszystko w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.