Mieszkanie przyszłości - Czynniki zmian i trendy 2018. Pobierz najnowszy raport!

Mieszkanie przyszłości - Czynniki zmian i trendy 2018. Pobierz najnowszy raport!

Opublikowany

Portal internetowy Homebook, jako wirtualny lider specjalizujący się w branży wnętrzarskiej, postanowił wraz infuture hatalska foresight institute bliżej przyjrzeć się najważniejszym tendencjom związanym z mieszkaniami przyszłości. Owocem tej współpracy jest raport trendowy pt. „Mieszkanie przyszłości”. W publikacji zostały przedstawione istotne trendy m.in. wnętrzarskie, które w niedalekiej perspektywie uczynią nasze domy przestrzeniami bardziej komfortowymi, funkcjonalnymi i ekologicznymi.

Specjaliści Instytutu Hatalska we współpracy z portalem Homebook wyłonili i podsumowali najważniejsze tendencje, które w ciągu nadchodzących lat w zdecydowany sposób wpłyną na obraz sektora home&living. Wiele z zachodzących wpływów, choć obecnie rzadko analizowanych i ledwie zauważalnych, w niedalekiej przyszłości będzie naturalną częścią otaczającej nas rzeczywistości.
Raport do pobrania TUTAJ
Wprowadzenie na rynek inteligentnych sprzętów AGD, nowatorskich robotów oraz rozbudowanych technologii typu smart home, to jedne z licznych sygnałów diametralnych zmian, jakie czekają branżę wnętrzarską. Z raportu, jaki powstał dzięki współpracy Insytutu Natalii Hatalskiej i portalu Homebook, wyłania się również obraz kreatywnych mikromieszkań, będących odpowiedzią na kryzys mieszkaniowy, a także trend eko-sustainable home, który wypływa z coraz większej świadomości ekologicznej mieszkańców megamiast.
Mieszkanie przyszłości
Czynniki zmian i trendy 2018

Mieszkanie przyszłości
Czynniki zmian i trendy 2018

Jednym z impulsów do stworzenia prezentowanego raportu jest również okrągła, piąta rocznica powstania, jaką świętuje w tym roku portal Homebook. Jako wirtualny lider na rynku e-commerce w kategorii Dom i Wnętrze, starannie podsumowuje to, co minione, odważnie wybiega myślą w przód i uważnie śledzi nowinki technologiczne i wnętrzarskie na rynkach międzynarodowych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jakie plany remontowe mają Polacy w 2018 roku? - Raport Homebook

temu

Wiosna to doskonały moment na wcielenie planów remontowych w życie. Według najnowszego raportu platformy Homebook.pl, 89% ankietowanych planuje remont w roku 2018, z czego aż 83% ma zamiar rozpocząć go właśnie w sezonie wiosenno-letnim. Głównym celem badania była analiza najważniejszych tendencji dotyczących prac remontowych. W jaki sposób Polacy planują wnętrzarskie metamorfozy? Skąd czerpią najwięcej inspiracji? Jakie prace remontowe przewidują? Oto przegląd najważniejszych danych płynących z przeprowadzonego badania.
Jak Polacy dekorują dom na Wielkanoc? Raport Homebook

temu

Z ankiety przeprowadzonej przez Homebook wynika, że dekorowanie domu w związku z nadejściem Wielkanocy jest bardzo popularne. Dekoracje świąteczne zazwyczaj kupujemy co roku, co oznacza, że przywiązujemy dużą uwagę do obecnie panujących trendów. 
Białe kuchnie wciąż najmodniejsze - Raport Homebook

temu

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Homebook.pl widać dynamicznie zmieniające się preferencje Polaków dotyczące aranżacji kuchennych. Polacy coraz chętniej wracają do tzw. „starego” modelu kuchni, będącej osobnym pomieszczeniem.
Jaki ogród mają Polacy? Raport Homebook

temu

Wyniki raportu Homebook pokazują, że do swoich przydomowych ogrodów Polacy przywiązują coraz większą wagę i chętnie o nie dbają. Zieleńce coraz częściej stają się modnym przedłużeniem salonu – to tam odpoczywamy, spędzamy czas z przyjaciółmi, biesiadujemy.

Dzień Projektantów. Profesjonaliści na Forum Łazienka.PRO - Homebook partnerem

Łazienka staje się miejscem, w którym chcemy spędzać coraz więcej czasu. Dlatego każdy element ma w niej znaczenie. Jak projektować tę przestrzeń zgodne z duchem czasu i jak pracować z producentami? Dzień Projektantów podczas Forum ŁAZIENKA.PRO był okazja do profesjonalnych rozmów i spotkań z ekspertami w tym temacie.