Jak Polacy dekorują dom na Wielkanoc? Raport Homebook
Jak Polacy dekorują dom na Wielkanoc? Raport Homebook
Kopiuj tekst

Jak Polacy dekorują dom na Wielkanoc? Raport Homebook

Z ankiety przeprowadzonej przez Homebook wynika, że dekorowanie domu w związku z nadejściem Wielkanocy jest bardzo popularne. Dekoracje świąteczne zazwyczaj kupujemy co roku, co oznacza, że przywiązujemy dużą uwagę do obecnie panujących trendów. 

  • 98% badanych zadeklarowało, że dekoruje dom na Wielkanoc
  • Ozdoby świąteczne kupuje co roku 60% osób
  • 73% ankietowych szuka świątecznych inspiracji w Internecie
  • U 86% badanych w dekoracjach wielkanocnych pojawiają się żywe kwiaty
  •  Dekoracje w kolorze żółtym wybiera 43% respondentów
  • 57% respondentów używa do barwienia jajek naturalne barwniki, takie jak cebula czy buraki.

Aranżacja wnętrz staje się dla Polaków coraz bardziej istotna. Większość estetów z zainteresowaniem śledzi zmieniające się trendy wnętrzarskie, analizuje style i przygląda się najnowszym designerskim rozwiązaniom. Nic zatem dziwnego, że również dekoracje wielkanocne podporządkowujemy konkretnym trendom aranżacyjnym. Arbitrzy dobrego smaku bardzo cenią sobie harmonijne, spójne stylizacje. Oprócz konkretnego stylu, dużą wagę przywiązują również do jakości ozdób, a także ich dopasowania kolorystycznego.

ANNA POPRAWSKA, DYREKTOR OPERACYJNY HOMEBOOK

infografika wielkanoc.jpg

W ankiecie przeprowadzonej przez Homebook.pl w marcu 2017 roku udział wzięło 960 kobiet i 40 mężczyzn. Odpowiedzi na pytania najchętniej udzielały osoby w wieku powyżej 46 lat (45%).

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w urządzeniu wymarzonego domu lub ogrodu. Na stronie Homebook.pl można znaleźć setki tysięcy produktów, prawie milion inspiracyjnych zdjęć, porady, trendy i bazę specjalistów  z branży. Wszystko w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu.

Powiązane artykuły
Jakie plany remontowe mają Polacy w 2018 roku? - Raport Homebook

Wiosna to doskonały moment na wcielenie planów remontowych w życie. Według najnowszego raportu platformy Homebook.pl, 89% ankietowanych planuje remont w roku 2018, z czego aż 83% ma zamiar rozpocząć go właśnie w sezonie wiosenno-letnim. Głównym celem badania była analiza najważniejszych tendencji dotyczących prac remontowych. W jaki sposób Polacy planują wnętrzarskie metamorfozy? Skąd czerpią najwięcej inspiracji? Jakie prace remontowe przewidują? Oto przegląd najważniejszych danych płynących z przeprowadzonego badania.
Białe kuchnie wciąż najmodniejsze - Raport Homebook

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Homebook.pl widać dynamicznie zmieniające się preferencje Polaków dotyczące aranżacji kuchennych. Polacy coraz chętniej wracają do tzw. „starego” modelu kuchni, będącej osobnym pomieszczeniem.
Jaki ogród mają Polacy? Raport Homebook

Wyniki raportu Homebook pokazują, że do swoich przydomowych ogrodów Polacy przywiązują coraz większą wagę i chętnie o nie dbają. Zieleńce coraz częściej stają się modnym przedłużeniem salonu – to tam odpoczywamy, spędzamy czas z przyjaciółmi, biesiadujemy.
Aranżacja salonu, czyli jak mieszkają Polacy? Raport Homebook

Wyniki raportu przeprowadzonego przez portal Homebook pokazują, że stały rozwój odczuwalny jest także w branży wnętrzarskiej. Większość z nas posiada salony urządzone w stylu nowoczesnym, w których dominują jasne kolory.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.