Jaki ogród mają Polacy? Raport Homebook
Kopiuj tekst

Jaki ogród mają Polacy? Raport Homebook

Wyniki raportu Homebook pokazują, że do swoich przydomowych ogrodów Polacy przywiązują coraz większą wagę i chętnie o nie dbają. Zieleńce coraz częściej stają się modnym przedłużeniem salonu – to tam odpoczywamy, spędzamy czas z przyjaciółmi, biesiadujemy.

  • 68% ankietowanych dysponuje ogrodem przy domku jednorodzinnym. 
  • 34% ankietowanych podało, że ich ogród liczy sobie nie więcej niż 500m2.
  • Dla 92% Polaków najważniejszym miejscem w ogrodzie jest strefa relaksu.
  • 89% ankietowanych zadeklarowało, że w ich ogrodzie znajduje się trawnik.
  • 5% respondentów ma do swojej dyspozycji ogrody znajdujące się przy mieszkaniach blokowych.

Zielone zacisze wśród nowoczesnych bloków to stosunkowo nowy trend, który wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród potencjalnych kupców mieszkań. Deweloperzy starannie dbają, aby minimalistyczne bryły kilkupiętrowych budynków ozdabiała zieleń. W ostatnich latach na dachach wielu bloków mieszkalnych powstają designerskie ogrody, a mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze mają do dyspozycji swoje własne zielone parcele. Taka kameralna oaza w centrum dużych metropolii bywa nieoceniona.

ANNA POPRAWSKA, DYREKTOR OPERACYJNY HOMEBOOK

raport ogrod homebook.jpg

W ankiecie przeprowadzonej przez Homebook.pl w lipcu 2016 roku udział wzięło 89% kobiet i 11% mężczyzn. Większość respondentów to osoby powyżej 46 lat (42%). 

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w urządzeniu wymarzonego domu lub ogrodu. Na stronie Homebook.pl można znaleźć setki tysięcy produktów, prawie milion inspiracyjnych zdjęć, porady, trendy i bazę specjalistów  z branży. Wszystko w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu.

Powiązane artykuły
Jakie plany remontowe mają Polacy w 2018 roku? - Raport Homebook

Wiosna to doskonały moment na wcielenie planów remontowych w życie. Według najnowszego raportu platformy Homebook.pl, 89% ankietowanych planuje remont w roku 2018, z czego aż 83% ma zamiar rozpocząć go właśnie w sezonie wiosenno-letnim. Głównym celem badania była analiza najważniejszych tendencji dotyczących prac remontowych. W jaki sposób Polacy planują wnętrzarskie metamorfozy? Skąd czerpią najwięcej inspiracji? Jakie prace remontowe przewidują? Oto przegląd najważniejszych danych płynących z przeprowadzonego badania.
Jak Polacy dekorują dom na Wielkanoc? Raport Homebook

Z ankiety przeprowadzonej przez Homebook wynika, że dekorowanie domu w związku z nadejściem Wielkanocy jest bardzo popularne. Dekoracje świąteczne zazwyczaj kupujemy co roku, co oznacza, że przywiązujemy dużą uwagę do obecnie panujących trendów. 
Białe kuchnie wciąż najmodniejsze - Raport Homebook

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Homebook.pl widać dynamicznie zmieniające się preferencje Polaków dotyczące aranżacji kuchennych. Polacy coraz chętniej wracają do tzw. „starego” modelu kuchni, będącej osobnym pomieszczeniem.
Aranżacja salonu, czyli jak mieszkają Polacy? Raport Homebook

Wyniki raportu przeprowadzonego przez portal Homebook pokazują, że stały rozwój odczuwalny jest także w branży wnętrzarskiej. Większość z nas posiada salony urządzone w stylu nowoczesnym, w których dominują jasne kolory.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.