Jaki ogród mają Polacy? Raport Homebook

Jaki ogród mają Polacy? Raport Homebook

Opublikowany

Wyniki raportu Homebook pokazują, że do swoich przydomowych ogrodów Polacy przywiązują coraz większą wagę i chętnie o nie dbają. Zieleńce coraz częściej stają się modnym przedłużeniem salonu – to tam odpoczywamy, spędzamy czas z przyjaciółmi, biesiadujemy.

  • 68% ankietowanych dysponuje ogrodem przy domku jednorodzinnym. 
  • 34% ankietowanych podało, że ich ogród liczy sobie nie więcej niż 500m2.
  • Dla 92% Polaków najważniejszym miejscem w ogrodzie jest strefa relaksu.
  • 89% ankietowanych zadeklarowało, że w ich ogrodzie znajduje się trawnik.
  • 5% respondentów ma do swojej dyspozycji ogrody znajdujące się przy mieszkaniach blokowych.

Zielone zacisze wśród nowoczesnych bloków to stosunkowo nowy trend, który wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród potencjalnych kupców mieszkań. Deweloperzy starannie dbają, aby minimalistyczne bryły kilkupiętrowych budynków ozdabiała zieleń. W ostatnich latach na dachach wielu bloków mieszkalnych powstają designerskie ogrody, a mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze mają do dyspozycji swoje własne zielone parcele. Taka kameralna oaza w centrum dużych metropolii bywa nieoceniona.

ANNA POPRAWSKA, DYREKTOR OPERACYJNY HOMEBOOK

raport ogrod homebook.jpg

W ankiecie przeprowadzonej przez Homebook.pl w lipcu 2016 roku udział wzięło 89% kobiet i 11% mężczyzn. Większość respondentów to osoby powyżej 46 lat (42%). 

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w urządzeniu wymarzonego domu lub ogrodu. Na stronie Homebook.pl można znaleźć setki tysięcy produktów, prawie milion inspiracyjnych zdjęć, porady, trendy i bazę specjalistów  z branży. Wszystko w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Zacznij od wnętrz w Poznaniu! Targi MEBLE Polska, Home Decor i arena DESIGN - Homebook Partnerem Medialnym

W dniach 6-9.03.2018 Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Home Decor, MEBLE Polska i arena DESIGN - największych w Polsce targów meblowych, urządzania wnętrz i tych poświęconych wzornictwu.