FURNISHOW - Homebook Patronem
FURNISHOW - Homebook Patronem
Kopiuj tekst

FURNISHOW - Homebook Patronem

Szukasz meblowych i wnętrzarskich nowości i inspiracji? Odwiedź Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz FURNISHOW, które odbędą się od 26 do 28 października w Warszawie, w Centrum EXPO XXI.

Formuła targów FURNISHOW nastawiona jest na promocję dobrego wzornictwa a ekspozycja koncentruje się szczególnie na produktach o wysokiej jakości wykonania i ponadprzeciętnych walorach użytkowych. Wśród wystawców są zarówno producenci i dystrybutorzy mebli do mieszkań, jak i biur. Ekspozycję mebli uzupełnia Strefa Dekoracji, Strefa Światła by Viva Light  oraz Strefa #dekorada, w której obecni będą architekci wnętrz oraz projektanci mebli i form użytkowych. Łącznie na targach swoje najnowsze kolekcje zaprezentuje około 60 firm i marek.

Hit sezonu – mini dom

Ciekawostką będzie Tiny House, który będzie można zobaczyć na ekspozycji. Tiny house - w dosłownym tłumaczeniu „malutki dom” - to niewielki, całoroczny domek. Pomysł na „Tiny Living” przypłynął do nas zza oceanu. Szybko skradł serca mieszkańcom starego lądu. To innowacyjne rozwiązanie, urzekające praktycznością i minimalizmem, dedykowane tym, którzy pragną własnego domu, bez konieczności wiązania się wieloletnim kredytem. Minidom równie dobrze może on być biurem czy lokalem usługowym. Fakt, że jest mobilny, pozwala na przemieszczanie się z miejsca na miejsce, wraz z całym swoim dorobkiem.
Dwa pierwsze dni, czwartek i piątek, skierowane są do profesjonalnej publiczności. Ostatniego dnia, w sobotę organizatorzy zapraszają także klientów detalicznych zainteresowanych zakupem mebli i wnętrzarskich dodatków. To nie tylko okazja, by na stoiskach poszukać inspiracji w aranżacji wnętrz, ale także możliwość uczestnictwa w ciekawych prelekcjach.

Sobota z wnętrzami

Jednym z głównych wydarzeń dnia dla szerokiej publiczności będzie prelekcja "Home staging jako sposób na szybkie zwiększenie wartości nieruchomości". – Spodziewamy się sporego zainteresowania, gdyż home staging staje się w Polsce coraz bardziej popularny – mówi dyrektor targów FURNISHOW Robert Mieldziuk. Uczestnicy spotkania zdobędą wiedzę, jak w kilku krokach przygotować lokal do sprzedaży lub wynajmu, by osiągnąć jak najlepszą cenę lub nie czekać miesiącami na klienta. Nie zabraknie też prelekcji prezentujących główne zasady aranżacji wnętrz mieszkalnych. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się, jak zaprojektować idealne mieszkanie, które będzie nie tylko ładne, ale również wygodne. Shop Doctor Marek Borowiński przedstawi zagadnienia koloru w aranżacji wnętrz. Warto przyjść całymi rodzinami – dla najmłodszych organizatorzy przygotowali warsztaty kreatywne. Miłośnicy zieleni po zwiedzeniu ekspozycji będą mogli wziąć udział w warsztatach Wojciecha Wardeckiego „Ogrody w szkle”. Wnętrzarskich porad udzielać będą architekci i projektanci wnętrz uczestniczący w strefie #dekorada.

Dni dla profesjonalistów

Pierwszy dzień targów to „Office day”. Głównym tematem prelekcji tego dnia będzie nowoczesne projektowanie przestrzeni biurowych. W biurze spędzamy średnio 1/3 naszego życia. Jak zatem powinno wyglądać miejsce pracy pozytywnie oddziałujące na komfort i wydajność pracownika? Odpowiedź na to pytanie będzie można uzyskać podczas prelekcji "Ergonomia krzesła to za mało. Jak od ergonomii krzeseł przechodzimy do wellbeingu w biurze i wellness w życiu?” (scena główna, 11:00-11:45). Udzielą jej eksperci Nowego Stylu, światowego lidera w produkcji mebli biurowych. Z kolei podczas prelekcji "Luksus w przestrzeni biurowej - czyli by Versace nie sprawił, że nie wiem na co patrzę" uczestnicy dowiedzą się, jak projektować luksusową przestrzeń biznesową, by nie przekroczyć cienkiej granicy dobrego smaku, (scena główna 12:15-13:00). W czwartek  na scenie głównej Doctor Shop Marek Borowiński przedstawi także „Najnowsze trendy w aranżacji sklepów na podstawie targów Euro Shop 2017” oraz różnice w zasadach skutecznej sprzedaży usługi architektonicznej inwestorowi kontraktowemu i klientowi indywidualnemu. Z kolei Wioletta Kulińska z kancelarii Magnusson swoje wystąpienie poświęci prawnym aspektom ochrony marki.
Gościem specjalnym drugiego dnia targów będzie Michał Mazur, autor strony TrendNomad.com, dziennikarz, trendwatcher, nomada. Każdego roku ponad dwadzieścia razy odwiedza targi, festiwale i konferencje odbywające się w różnych miejscach świata – od Tokio, przez Dubaj, Mediolan i Nowy Jork, po San Francisco. Jego wykład "Od Tokio po San Francisco. Trendy z targów dizajnu z całego świata", który odbędzie się w piątek 27 października, podzielony będzie na dwie sesje. W pierwszej (godz. 13.30-14.15) "Online" Michał Mazur opowie o wpływie nowych technologii na proces projektowy, produkcję, kanały sprzedaży i same produkty, które wkrótce znajdą się w sklepach i domach klientów. Zagadnienia, które zostaną poruszone, to m.in.: dizajn generatywny, v-commerce, smart furnishing czy interfejs głosowy. Druga sesja (godz. 14.20-15.00) pod hasłem "Offline" dotyczyć będzie kierunków zmian we wnętrzarstwie związanych z takimi pojęciami jak: akustyka, prywatność, gospodarka okrężna oraz odłączenie się od sieci - nowy luksus. Łączne 90 minut wykładu o trendach zilustrowanych zostanie licznymi przykładami firm, produktów i projektów odkrytych przez Michała Mazura na targach w różnych miejscach świata. W piątek na scenie głównej będzie można posłuchać także prelekcji Shop Doctora Marka Borowińskiego „Marketing sensoryczny w mediach społecznościowych w aranżacji salonów meblowych” oraz „Jak wykorzystać fenomen Instagrama, aby zdobyć więcej klientów w branży design”. Z kolei Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli zaprasza ba wykład „Mobilność jako szansa podjęcia nowej ścieżki kariery”.
W programie targów znajdują się także dwa warsztaty design thinking. Ich robocze tytuły to „Workspace for tomorrow, czyli powierzchnie biurowe i komercyjne, które zachęcają do pracy” (26.10) oraz „Home & life balance, czyli czego rzeczywiście chce Klient, a nie chce nam o tym powiedzieć” (27.10). Udział w warsztatach jest płatny a liczba uczestników jest ograniczona.

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w urządzeniu wymarzonego domu lub ogrodu. Na stronie Homebook.pl można znaleźć setki tysięcy produktów, prawie milion inspiracyjnych zdjęć, porady, trendy i bazę specjalistów  z branży. Wszystko w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.