Jak Polacy dekorują dom na Boże Narodzenie? Raport Homebook

Jak Polacy dekorują dom na Boże Narodzenie? Raport Homebook

Opublikowany

Z ankiety przeprowadzonej przez Homebook wynika, że wszyscy Polacy dekorują swój dom na święta Bożego Narodzenia. Najważniejszym elementem dekoracji jest choinka, na której dominują czerwony, złoty lub srebrny kolor. 

  • Niemal 99% ankietowanych potwierdziło, że ich domy zmieniają się na Święta Bożego Narodzenia.
  • 57 procent badanych zaczyna dekorować domy z okazji świąt w drugiej połowie grudnia.
  • Do najczęściej wybieranych dekoracji świątecznych należą: stroiki (znajdują się u 85% badanych), świece (82%), tekstylia świąteczne (80%).
  • Dla 60% ankietowanych ważna jest również świąteczna oprawa balkonów, tarasów czy ogrodów.
  • Aż u 64% ankietowanych stanie żywa choinka.
infografika Boże narodzenie.jpg

Badania zostały przeprowadzone na początku grudnia 2015, a udział w nich wzięło 1800 kobiet oraz 77 mężczyzn. Znaczna większość badanych to osoby powyżej 26 roku życia.

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w urządzeniu wymarzonego domu lub ogrodu. Na stronie Homebook.pl można znaleźć setki tysięcy produktów, prawie milion inspiracyjnych zdjęć, porady, trendy i bazę specjalistów  z branży. Wszystko w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

FURNISHOW - Homebook Patronem

Szukasz meblowych i wnętrzarskich nowości i inspiracji? Odwiedź Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz FURNISHOW, które odbędą się od 26 do 28 października w Warszawie, w Centrum EXPO XXI.