Jaką łazienkę mają Polacy? Raport Homebook

Jaką łazienkę mają Polacy? Raport Homebook

Opublikowany

Z badań przeprowadzonych przez Homebook wynika, że Polacy najchętniej decydują się na łazienki proste i eleganckie a podczas aranżacji wnętrza opierają się na własnym guście. 

  • Białe meble w łazience ma 49% badanych.
  • 86% badanych posiada łazienkę połączoną z toaletą.
  • Najczęściej wybieranym kształtem wanny jest prostokąt – na niego zdecydowało się 65% respondentów.
  • Łazienki aż u 42% badanych aranżowane są w stylu nowoczesnym, a u 14% - w stylu skandynawskim.
  • 17% ankietowanych posiada w swojej łazience bidet.

Wyniki przeprowadzonego przez Homebook.pl badania dają aktualny obraz polskich łazienek. Według raportu są one stosunkowo niewielkie, połączone z toaletą, utrzymane w jasnych kolorach odzwierciedlających nowoczesny styl pomieszczenia. Polacy rzadko decydują się na użycie innego materiału do wykończenia ścian i podłóg niż płytki ceramiczne. Wanny i prysznice są wybierane przez zbliżoną ilość Polaków. Co ciekawe - zaledwie 22% ankietowanych przyznało się do współpracy z architektem podczas aranżacji łazienki. Oznacza to, że większość z nas opiera się na własnym guście i ma własną wizję na zagospodarowanie tego pomieszczenia.

ANNA POPRAWSKA, DYREKTOR OPERACYJNY HOMEBOOK.PL

infografika raport łazienka.jpg

Badania zostały przeprowadzone na przełomie maja i czerwca 2015, a udział w nich wzięło 1168 kobiet oraz 103 mężczyzn. 

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które pomaga w urządzeniu wymarzonego domu lub ogrodu. Na stronie Homebook.pl można znaleźć setki tysięcy produktów, prawie milion inspiracyjnych zdjęć, porady, trendy i bazę specjalistów  z branży. Wszystko w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Jak Polacy dekorują dom na Boże Narodzenie? Raport Homebook

Z ankiety przeprowadzonej przez Homebook wynika, że wszyscy Polacy dekorują swój dom na święta Bożego Narodzenia. Najważniejszym elementem dekoracji jest choinka, na której dominują czerwony, złoty lub srebrny kolor.